Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Podpora LTE v novém iPadu pouze pro USA

Vložil na 13.3.2012 – 6.00 Žádný komentář

Nový iPad přinesl dlouho očekávanou podporu LTE sítí, tedy nejnovějších datových sítí čtvrté generace. Ty se v ČR mají začít budovat nejpozději do roku 2015.

Bohužel, ani pak si současný model iPadu příliš neužijete, tedy alespoň ne připojení k těmto sítím. Důvod je prostý – technologie, které fungují v Evropě nebo se zde chystají k nasazení, jsou odlišné od těch, které se používají v USA. Apple se přitom rozhodl podpořit výhradně LTE sítě amerických operátorů.

Příslušný rozdíl spočívá ve frekvencích. Zatímco LTE sítě amerického operátora AT&T využívají frekvenční pásma 700 MHz a 2100 MHz, v Evropě se setkáme pouze s frekvencemi 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz.

Apple má v Evropě velice silný trh, zejména pak v německy mluvících zemích. Bude proto velice zajímavé sledovat, jak se s tímto problémem popere a uspokojí i své evropské zákazníky.

Prozatím se však zdá, že se žádné řešení nechystá a v Evropě tak zůstaneme u pomalejších způsobů připojení, které nový iPad samozřejmě stále podporuje.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar