Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Nový iPad má problémy s teplotou

Vložil na 21.3.2012 – 12.00 Žádný komentář

Nová verze jablečného tabletu iPad má možná problémy s teplotou. Podle některých testů se totiž při stejné zátěži jako iPad 2 zahřívá o více než pět stupňů.

V posledních dvou dnech se v médiích objevilo několik zpráv, podle nichž bylo měřením zjištěno, že nejnovější verze tabletu iPad dosahuje zahřívání o 5 °C více než jeho předchůdce, iPad 2.

Nejnovější test uveřejnila redakce Consumer Reports, podle níž je rozdíl ještě větší. Tento test byl proveden tak, že na obou tabletech byla spuštěna hra Infinity Blade II a hrána po dobu 45 minut. Po této zátěži byly oba modely proměřeny a zjištěn teplotní rozdíl. Zatímco iPad 2 se zahřál na 33 °C, nejnovější iPad dosáhl teploty až 46 °C.

Rozdíl 13 °C je už vskutku znatelný a značně vysoký. Otázkou je, zda při běžné práci je možné dosáhnout takového vytížení tabletu, aby se tato teplota reálně objevila. V každém případě však zjištěná hodnota působí opravdu nemile.

Zdá se, že vyšší zahřívání tabletu je jistou daní za nově použitou baterii, jíž je iPad vybaven. Ta sice dosahuje mimořádné kapacity, avšak právě vyšší zahřívání může být její konstrukcí způsobeno.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar