Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Novinky v OS X 10.8 Mountain Lion

Vložil na 19.3.2012 – 12.00 Žádný komentář

Apple vývojářům zpřístupnil další verzi chystaného operačního systému Mountain Lion, kterého se dočkáme již v průběhu léta tohoto roku. Podívejme se, jaké novinky přibyly.

Operační systém OS X 10.8 s kódovým označením Mountain Lion, by měl Apple uvolnit v průběhu letních měsíců tohoto roku. Nemělo by se jednat o významně odlišný systém proti současnému Mac OS X 10.7 „Lion“, avšak přinese několik větších změn a úprav.

Nyní se registrovaným vývojářům dostala do rukou druhá verze. V novém Developer Preview 2 došlo k opravám několika chyb a k přidání dvou novinek.

Tou první je přidání podpory iCloud do webového prohlížeče Safari. Můžete si tak stránky zobrazené na jednom zařízení synchronizovat prostřednictvím služby iCloud i na jiné. Tedy na Macu otevřete nějakou stránku a budete chtít v jejím prohlížení pokračovat na iPhonu. Stačí pak, abyste si jen klikli na ikonu iCloud a zvolili, zda chcete synchronizovat všechny otevřené stránky nebou pouze tuto jednu.

Nově také přibyla větší provázanost se sociální sítí Twitter. Nyní se budou zprávy z Twitteru objevovat v pravém horním rohu obrazovky (podobně jako u Growlu) a budeme mít možnost na ně také ihned reagovat.

Další změny a novinky jsou spíše kosmetické, avšak potěší. Dochází také ke zvýšení bezpečnosti dat. Například v situaci, kdy se aplikace pokouší získat přístup k vašim kontaktům budete systémem upozorněni a budete muset tento přístup explicitně potvrdit.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar