Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Novinky v Apple aplikacích

Vložil na 8.3.2012 – 12.00 Žádný komentář

Jak jsme vás již informovali, Apple výrazně zaktualizoval své aplikace pro iOS zařízení, a to zejména s ohledem na právě uvedený iPad HD a možnosti iOS 5.1. Pojďme se tedy podívat co je nového.

Celkem došlo k aktualizaci devíti iOS aplikací, které můžeme používat na iPhone či iPadu. Hlavním důvodem vydání aktualizovaných verzí je přitom samozřejmě podpora nového tabletu iPad HD a využití možností iOS 5.1.

Pages

Nová verze textového editoru Pages pro iOS zařízení nabízí u iPhone a iPodu Touch konečně dlouho žádaný landscape režim. Dále byly výrazně optimalizovány systémové nároky aplikace a tím optimalizována její svižnost a rychlost. Nově také můžeme používat 3D linky, grafy a různé objekty.

Numbers

Ani další součást rodiny iWork nezůstala opomenuta. Tabulkový procesor Numbers si v nové verzi vysloužil především zlepšení stability a výkonu, dále pak možnost využívání 3D linek a objektů.

Keynote

Asi nejvýraznějších změn v rámci iWork se dočkala aplikace Keynote určená k tvorbě prezentací. Ta nyní obsahuje celou řadu nových stylů, přechodů, grafických prvků nebo animací. Samozřejmostí je i zde možnost využití 3D objektů, které v kombinaci s možnostmi animace vypadají opravdu skvěle.

iBooks

Také program iBooks se dočkal změn. Díky podpoře retina technologie tak budeme mít k dispozici mnohem ostřejší text než tomu bylo dosud. Dále nechybí možnost zobrazení číslování stránek nebo začlenění nových gest pro ovládání aplikace (zvýraznění, přechod apod.).

Find My Friends / Find My iPhone

Ani ve dvou lokalizačních aplikacích nemohl Apple opomenout začlenění podpory retina displeje. Z funkčního hlediska se ničeho nového příliš nedočkáme, avšak došlo k opravě některých chyb a zvýšení stability aplikací.

Remote

S ohledem na uvedení nové verze Apple TV bylo nutné aktualizovat i program Remote. Ten nyní podporuje iTunes Match u této nové verze zařízení. Samozřejmostí je pochopitelně i zde podpora retina displeje iPadu HD.

iMovie

Výrazného rozšíření se dočkala aplikace iMovie. Ta nyní umožňuje preciznější práci s filmovými záběry, respektive mnohem přesnější střih videa. Dále pak můžeme nově upravovat, respektive stříhat a rozšiřovat o efekty, i zvukovou stopu a vytvářet tak například impozantní videoklipy.

GarageBand

A konečně GarageBand, program určený ke skládání hudby, který se stal fenoménem. Díky nové Jam Session můžete hrát nebo nahrávat až se třemi dalšími kamarády, Dále můžete vytvořit kompletní smyčcový orchestr za pomoci zcela nové funkce Smart Strings. Výsledné nahrávky můžete kombinovat, sdílet na sociálních sítích nebo prostřednictvím iCloud mezi všemi svými iOS zařízeními. K dispozici je i několik zcela nových nástrojů.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar