Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Mozaikr: Vytvořte mozaiku ze svých fotografií

Vložil na 2.3.2012 – 6.00 Žádný komentář

Mozaikr je novým přírůstkem v rodině iTunes Store. Jeho služby ocení všichni milovníci fotografování s iOS zařízeními, kteří pak chtějí ze svých fotek vytěžit maximum.

Koncem února se na iTunes Store objevila nová fotoaplikace pro iPhone, iPad a iPod Touch, Mozaikr. Aplikace vytváří mozaiky z vlastních fotografií nahraných v iPhonu nebo iPadu. Hotové mozaiky lze exportovat pro velkoformátový tisk, což je ideální jako originálni dárek k jakékoli příležitosti. Užívání, vzhled a samotné výsledky aplikace jsou perfektně provedeny a zdaleka předčí ostatní aplikace podobného druhu dostupné na iTunes Store.

Mozaikr (1) Mozaikr (2)

Aplikace se nejprve objevila v českém a slovenském provedení na lokálním iTunes Store, v dalších dnech a týdnech potom má být uvolněna celosvětově, v různých jazykových verzích. Pracuje se také na rozšířené verzi, určené speciálně pro iPad.

První verze programu vznikla již před několika lety na PC pod Windows, ale až s rozvojem mobilních zařízení přišlo to správné uplatnění. Dotykové ovládání a přítomnost fotoaparátu v telefonech dělá ze složitého procesu příjemnou a zábavnou hru. Možnost velkoplošného exportu pro tisk pak zase užitečný nástroj, mozaiku o rozměrech cca 1,5 x 1 m při vysoké kvalitě tisku ocení jak PR specialista, tak nadšený fotograf-amatér. Navíc může aplikace sloužit jako originální prohlížeč fotografií.

Mozaikr (3) Mozaikr (4)

Pokud jde o ovládání, je celé rozhraní skutečně intuitivní a výsledky jsou nadmíru dobré. To jediné, co mi poněkud vadilo, je často delší odezva aplikace na iPhone 4. Je to však, s ohledem na náročnější požadavky aplikace, vcelku pochopitelné. Na iPhone 4S jsem neměl možnost program otestovat, avšak předpokládám, že zde již poběží skutečně svižně.

Stránky projektu

Odkaz na iTunes Store (€2,39 EUR)

Hodnocení - 4 body

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar