Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Jaký je nový iPad?

Vložil na 9.3.2012 – 6.00 Žádný komentář

Nový model tabletu, který Apple představil s označením „The new iPad“, přišel s celou řadou inovací. Podívejme se tedy alespoň na ty nejmarkantnější.

Celkově lze říci, že k žádným extrémním změnám nedošlo. I když nový iPad přišel s několika inovativní prvky, stále se jedná víceméně o rozšíření iPadu 2. Několik významných odlišností zde však přeci jenom je. Které to tedy jsou?

V první řadě samozřejmě displej s retina technologií. S tímto displejem zasadil Apple konkurenci těžkou ránu, protože je to dosud nejlepší typ displeje a žádný z konkurenčních tabletů nevyužívá ani přibližně srovnatelnou technologii.

Nový displej nabízí rozlišení 2048×1536 pixelů s hustotou 226 ppi, což znamená, že má dokonce o milion pixelů více než běžná HDTV a celkem dvakrát více než iPad 2. Zároveň má sytější a jasnější barvy. Přesto však nedosahuje kvalit retina displeje z iPhone 4/4S. Jeho energetická náročnost by byla v současné době nadlimitní.

iPad 3 - displejNejen displej však přinesl inovace. Novinek jsme se dočkali také u iSight kamery, která nově disponuje 5 MPix snímacím čipem, novým IR filtrem a vylepšenou detekcí obličeje. Zároveň umožňuje pohodlné nahrávání 1080p videa, tedy Full HD. Zlepšení se dočkala také čočka, která nabídne snímky v lepší kvalitě a více si je tak na novém retina displeji vychutnáte.

Důležitá je však již zmíněná detekce obličeje. Nově totiž zvládne určit, kdo je na fotografii zachycen a případně ji podle obličeje i přiřadit do odpovídající galerie. Samozřejmě, že toto chování lze v konfiguraci dále upravit.

Významnou novinkou je i nasazení procesoru A5X. Jedná se o unikátní procesor navržený přímo inženýry Applu, který disponuje čtyřjádrovým grafickým čipem. Podle tvrzení Applu se výkonově vyrovná i herní konzoli PlayStation 3, avšak toto tvrzení je prozatím značně zpochybňováno, a to i přes ukázku nových možností a schopností, které přímo na keynote demonstrovali vývojáři hry Infinity Blade Dungeons.

Tolik k nejvýznamnějším prvkům. Na závěr se sluší říci, že nový iPad bude také podporovat technologii LTE, kterou však prozatím v ČR nikdo z operátorů nenabízí. Nový iPad bude mít zhruba stejnou výdrž jako dosavadní model iPad 2.

V České republice se nového tabletu dočkáme od 23. března a ceny budou stejné jako v případě iPadu 2. Ten zůstane i nadále v prodeji za snížené ceny.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar