Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Jak naloží Apple s finanční rezervou?

Vložil na 20.3.2012 – 6.00 Žádný komentář

Tim Cook, CEO společnosti Apple, včera v odpoledních hodinách našeho času oznámil, jaké má plány s finanční rezervou, jíž se Applu podařilo našetřit.

Na mimořádné Media Event, kterou Apple svolal na včerejší 14. hodinu našeho času, vystoupil Tim Cook, nástupce loni zemřelého Steva Jobse v čele společnosti. Hovořil o tom, jak Apple naloží s téměř 100 miliardami dolarů, jimiž nyní disponuje.

Právě v této výši se totiž pohybuje současná finanční rezerva společnosti, která může sloužit například dalšímu odkupu jiných společností, vlastnímu rozvoji apod. Jaké jsou ale v tuto chvíli konkrétní plány pro její využití?

Tim Cook včera oznámil, že prostředky, které se Applu podařilo nashromáždit, chce investovat zejména do rozvoje infrastruktury. Dočkáme se tak mnoha nových Apple Store, a to především v evropském regionu, který se pro Apple stává více a více zajímavějším. Dále pak výrazných změn doznala finanční, respektive investiční, politika společnosti.

Nově tak můžeme čekat výplatu dividend akcionářům. Od čtvrtého čtvrtletí letošního roku tak bude vyplácena dividenda $ 2,65 USD za akcii. Je to poprvé po sedmnácti letech, co Apple k výplatě dividend opět sáhl.

Dále se představitelé společnosti rozhodli vyčlenit 10 miliard dolarů na zpětný odkup akcií. To by mělo taktéž v dlouhodobém horizontu výrazně přispět ke zvýšení hodnoty společnosti a přinést další investiční prostředky.

Jak se zdá, budoucnost Apple je růžová. Nezbývá než se těšit na další novinky.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar