Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

iPhoto pro iOS využívá nové mapové podklady

Vložil na 12.3.2012 – 6.00 Žádný komentář

Aplikace iPhoto ve verzi pro iOS zařízení, jíž Apple představil zároveň s novou generací tabletu iPad, přinesla jednu velice zajímavou novinku – nové mapové podklady.

Společnost Apple dlouhodobě připravuje vlastní mapové řešení, které chce integrovat do svých zařízení. Tím má dojít k náhradě současných mapových podkladů právě od Google za vlastní řešení Apple.

Důvod je prostý – napětí mezi oběma společnostmi je stále silnější a projevuje se ve všech oblastech spolupráce. Koneckonců, Google stojí za systémem Android a údajně chystá i vlastní chytrý telefon a tablet.

Právě s nástupem aplikace iPhoto v její iOS verzi představil Apple i zcela nové řešení, které již mapové podklady Google nevyužívá. K finálnímu osvobození se od Googlu sice ještě nedošlo, ale vše je již na dobré cestě.

Jako nové mapové podklady částečně slouží i ty z projektu The OpenStreetMap, avšak prozatím není zcela dořešena licenční stránka. Apple totiž neuvádí tento projekt jako zdroj svých mapových podkladů, což je v přímém rozporu s licenčními podmínkami. Zástupci projektu nicméně uvedli, že se na případnou spolupráci s Applem velice těší a jsou připraveni ji navázat. Upozornili zároveň, že použité mapy jsou již staršího data (duben 2010).

Zdá se, že budoucnost Google coby poskytovatele map je tak u iOS zařízení opravdu ohrožena. Nezbývá než doufat, že náhrada za toto řešení bude kvalitativně na odpovídající výši.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar