Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

iCloud & iTunes Match nyní nabídnou DVD filmy

Vložil na 14.3.2012 – 6.00 Žádný komentář

Apple se významně snaží prosazovat své cloudové řešení iCloud, stejně jako na něj navázanou službu iTunes Match. Nově proto představil skutečně ohromující rozšíření.

Služba iTunes Match až dosud sloužila k synchronizaci hudby prostřednictvím datového úložiště iCloud mezi jednotlivými Apple zařízeními navázanými na příslušný uživatelský účet, respektive Apple ID.

iTunes Match však umožňoval také „legalizaci“ kradené hudby. Tedy pokud jste si pořídili nějakou písničku, tu jste přidali do iTunes Match, tak vám automaticky byla zpřístupněna legální verze dané skladby v nejvyšší digitální kvalitě, jež je v iTunes dostupná. To vše za malý roční poplatek.

Tato funkce zůstává zachována, avšak nadále se rozšiřuje z hudby také na filmy. Ač se to může zdát neuvěřitelné, Apple tak umožní legalizaci pokoutně stažených DVD filmů. Jakmile si na počítači přehrajete DVD nebo Blue-Ray film, bude vám zpřístupněna také jeho oficiální verze v iTunes Store, taktéž v nejvyšší digitální kvalitě.

Realizace tohoto řešení je z hlediska systémové výkonnosti pochopitelná. Avšak z hlediska licencí a poplatků umělcům nepříliš pochopitelná. Je však nad slunce jasné, že právní oddělení Apple celou věc důkladně ošetřilo a určitě proto žádné problémy ani uživatelům ani představitelům Apple nevzniknou.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar