Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Důchodkyně žaluje Apple o milion dolarů kvůli zlomenému nosu

Vložil na 26.3.2012 – 6.00 Žádný komentář

83letá důchodkyně v USA zažalovala společnost Apple za to, že si zlomila nos o výlohu jednoho z jejích obchodů. Požaduje rovný milion dolarů jako odškodné.

Každý, kdo dosáhl úspěchu, se musí tu a tam vyrovnat s někým, kdo se na něm chce přiživit. A v USA je to, díky tamnímu soudnímu systému, ještě o mnoho snazší nežli u nás.

Jistě si vzpomenete na vlnu žalob na fastfoody, po nichž se zákazníci domáhali odškodnění za to, že díky konzumaci jejich jídel přibrali. Dalším příkladem mohou být tabákové společnosti, které čelí žalobám za zdravotní problémy způsobené jejich cigaretami.

Nyní podobnou situaci zažívá i Apple. Možná ne až tak absurdní, ale jistě také zajímavou. Jistá Evelyn Paswallová z USA se ve svých 83 letech rozhodla sehnat pro vnoučata nějaké peníze a žaluje proto Apple o tučné odškodnění za zdravotní újmu, která jí byla způsobena.

A co že se milé paní stalo? Zlomila si nos o výlohu Apple Store, protože prý neviděla sklo. To je přitom od loňského roku u všech Apple Store označeno tzv. „crash grafikou“, tedy bílými znaky, které mají zvýraznit, že jde o sklo a zamezit tak podobným událostem.

Evelyn Paswallová tedy nyní žádá celkové vyrovnání ve výši jednoho milionu dolarů, které má pokrýt její utrpení způsobené nedostatečným značením výlohy obchodu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar