Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple ukončí web iWork.com

Vložil na 12.3.2012 – 12.00 Žádný komentář

Společnost Apple se rozhodla na konci července uzavřít svůj web iwork.com, který se za tři roku provozu nedostal z prvotní fáze betatestování. Nahradí jej iCloud.

Webový portál iWork.com slouží pro snazší možnosti synchronizace dokumentů vytvořených v kancelářském balíku Apple iWork. Tyto dokumenty můžete do tohoto úložiště dostat pohodlně a jen jedním přetáhnutím z počítače na otevřené okno prohlížeče.

Ukázalo se však, že iWork.com není konkurenceschopný ve srovnání se službami konkurence, zejména pak DropBox nebo Google Docs. Navíc funkčně byl tento web velice omezen. S nástupem iCloudu pak svůj význam ztratil již zcela.

Synchronizaci dokumentů totiž iCloud přímo podporuje a nabízí i řadu dalších – a lepších – funkcí než iWork.com. Zároveň s nástupem nové verze kancelářského balíku pro desktop, která je očekávána někdy v průběhu léta, pak pravděpodobně dojde i k větší integraci iCloud právě do této desktopové verze.

Máte-li v iWork.com nějaké dokumenty, měli byste si je do konce července zazálohovat, protože po tomto datu o ně přijdete.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar