Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Apple představil nový iPad

Vložil na 8.3.2012 – 6.00 Žádný komentář

Výkonný ředitel společnosti Apple, Tim Cook, včera představil žhavou novinku. Inovovaný model tabletu iPad. Kromě něj však přišla i celá řada dalších zajímavostí.

Uvedení nového modelu tabletu iPad bylo zcela očekávané. My jsme vás navíc jako jedni z prvních informovali o tom, že by na této Media Event mělo dojít také k představení nové verze mobilního operačního systému iOS, tedy 5.1. I to se potvrdilo.

Nový iPad nabízí v první řadě skvělý displej s technologií retina, jež poskytuje dvojnásobné rozlišení proti dosavadní generaci iPad 2, tedy úžasných 2048×1536 pixelů. Ve výsledku má iPad HD dokonce vyšší rozlišení než Full HD televizory! Kromě displeje došlo také k výměně fotoaparátu. Ten má 5 Mpix a umožňuje nahrávat Full HD videa. Co se však nepotvrdilo je začlenění Siri. Zdá se, že tu si Apple nechává až pro další model.

Včerejší večer ale nepatřil jen iPadu. Představena byla také nové verze Apple TV. Ne, řeč ještě není o údajně chystané vlastní televizi se znakem nakousnutého jablka. Stále mluvíme „pouze“ o tradiční Apple TV v podobě přídavného boxu ke standardní televizi. Nová verze podporuje 1080p a nabízí lepší integraci iOS než doposud. Dočkáme se tak například možnosti stahování aplikací z iTunes nebo funkce Photo Stream.

Spolu s těmito novinkami pak Tim Cook představil i novou verzi iOS 5, tedy konkrétně 5.1. Ta řeší celou řadu drobných chyb a nedostatků, ale především výrazně prodlužuje výdrž zařízení. Právě lepší power management je klíčovou částí této verze. Spolu s novým iOS pak došlo k uvolnění aktualizované verze iTunes. Verze 10.6 si snadno poradí s přehráváním 1080p videí stažených z iTunes což je mimochodem další z řady novinek.

A v neposlední řadě došlo k výrazné aktualizaci celé řady aplikací – kompletní aktualizace balíku iWork, značné úpravy v GarageBand a kromě jiného se objevila také jedna novinka. Tou je iPhoto pro iPad. Díky této aplikaci můžete snadno upravovat a retušovat fotografie přímo v prostředí iPadu. Umožňuje celou řadu funkcí, včetně například lokální změny jasu – tedy vyberete si pouze určitou oblast, v níž chcete změnit jas a iPhoto se už postará o zbytek.

Včerejší Media Event byla tedy rozhodně „výživná“ a nezbývá než se těšit na další ohlášení novinek.

Videozáznam celé akce můžete zhlédnout přímo na stránkách Apple.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar