Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Apple nabídne australským zákazníkům vrácení peněz za iPad

Vložil na 28.3.2012 – 12.00 Žádný komentář

Australské zastoupení společnosti Apple bylo obviněno tamním Úřadem pro ochranu spotřebitelů z klamavé reklamy na iPad. V reakci se  Apple rozhodl nabídnout uživatelům vrácení peněz.

Důvodem má být již dříve kritizované připojení na datové sítě čtvrté generace. Právě LTE, tedy tzv. „4G“ připojení, je přitom u nového iPadu dostupné pouze v USA.

Problém je totiž v odlišném kmitočtu. Nový iPad byl totiž navržen tak, že dokáže využít pouze 4G sítě amerických operátorů, zatímco s ostatními si neporadí.

Na tento problém jsme již dříve upozornili v souvislosti s nemožností využití datového připojení LTE u iPadu v České republice. Prozatím zde sice není ani tato datová síť dostupná, avšak již nyní operátoři na jejím rozvoji pracují a prvních oblastí pokrytí bychom se mohli dočkat již v příštím roce.

Je otázkou, zda Apple uvede nějaký update firmwaru, který datové připojení i na jiné 4G sítě než ty v USA umožní, avšak zdá se, že celý problém má trochu hlubší kořeny a spíše se tak odpovídajícího tabletu s LTE pro celý svět dočkáme až s další generací iPadu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar