Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Apple Configurator je zde

Vložil na 9.3.2012 – 12.00 Žádný komentář

V posledních dnech jsme se dočkali celé řady novinek a aktualizací. Nově k nim přibyl i nástroj na hromadnou konfiguraci iOS zařízení. Možná jej využijete i vy.

Nástroj Apple Configurator slouží k hromadné konfiguraci všech iOS zařízení, tedy iPadů, iPhonů či iPodů Touch. Své využití podle Applu nalezne především ve školství, obchodní sféře či státní správě.

Pravdou je, že statní správu u nás můžeme asi ze seznamu potenciálních uživatelů vyškrtnout. Nicméně ve školství i businessu již může nalézt uplatnění i u nás.

Prostřednictvím aplikace Apple Configurator totiž snadno nastavíte velké množství zařízení najednou, nainstalujete potřebný software apod. Zároveň je možné provázat data zařízení s dokumenty a soubory příslušného uživatele.

Apple Configurator jistě nijak zvlášť neocení domácí uživatelé, byť by měli Apple zařízení vícero. V podnikových sférách a školství však může jít o velice důležitý a užitečný krok.

Apple Configurator je k dispozici v Mac App Store, a to zcela zdarma.

Apple Configurator (App Store)

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar