Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

87 % uživatelů iPhone 4S používá Siri každý měsíc

Vložil na 28.3.2012 – 6.00 Žádný komentář

Alespoň jednou měsíčně použije hlasovou asistentku Siri, kterou Apple vybavil iPhone 4S, zhruba 87 % uživatelů. Jde o velmi impozantní hodnotu.

Siri, první propracovanou hlasovou asistentku, s níž můžete hovořit přirozeným hlasem (natural language), představil Apple spolu s nejnovější generací svého chytrého telefonu iPhone.

Ač Siri komunikuje pouze v několika málo jazycích, získala si mnoho pozornosti a především mnoho příznivců a fanoušků. Do budoucna Apple slibuje její lokalizaci v globálním měřítku, takže lze usuzovat, že bychom se mohli dočkat i podpory češtiny.

Podle nejnovější studie, kterou zveřejnil americký The Wall Street Journal, využívá Siri alespoň jednou měsíčně zhruba 87 % uživatelů telefonu iPhone 4S.

Ač jde často o nejzákladnější úkoly, které se navíc velmi opakují, svědčí to o veliké oblibě hlasové komunikace. Není proto překvapením, že i konkurenční Google a Microsoft vyvíjejí svá vlastní řešení, která by měla Siri konkurovat na jiných platformách. Nechme se překvapit jak uspějí.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar