Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Steve Jobs získal Grammy

Vložil na 13.2.2012 – 6.00 3 komentářů

Cenu Grammy obdržel během víkendového předávání také Steve Jobs. In Memoriam byl oceněn speciální „Trustees Award“ za významný pokrok v šíření hudby.

Na Steva Jobse se obvykle vzpomíná jako na geniálního inovátora, který významným způsobem ovlivnil svět počítačů, mobilních technologií a designu. Jen málokdo si ale ihned uvědomí, jak významně přispěl Steve Jobs k transformaci hudebního průmyslu.

Díky hudebnímu přehrávači iPod a online obchodu iTunes Store dokázal Steve Jobs jako vůdčí osobnost Apple zcela transformovat stávající hudební průmysl a distribuční kanály.

Právě za tuto mimořádnou inovaci a přiblížení legální hudby lidem pak získal, bohužel již pouze in memoriam, také ceni Grammy Trustees Award. Ta se uděluje těm, kteří významně přispěli hudebnímu odvětví jiným způsobem než samotným zpěvem/nahráváním.

Jde o jedno z nejvýznamnějších ocenění, které může člověk v showbusinessu vůbec získat. Kromě Steva Jobse získal cenu také zvukař Rudy Van Gelder, který proslul zejména svými jazzovými nahrávkami, dále pak kapelník Dave Bartholomew. Za celoživotní dílo pak byli oceněni také country zpěváci Glen Campbell a George Jones, dále pak in memoriam Antonio Carlos Jobim a Gil Scott-Heron.

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar