Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Siri bude umět Japonsky

Vložil na 15.2.2012 – 12.00 2 komentářů

Hlasová asistentka Siri prozradila co neměla. Učí se Japonsky. Již v brzké době se proto dočkáme aktualizace, v níž dojde k rozšíření o několik nových jazyků.

Podle dosud nepotvrzených zpráv nyní Apple připravuje rozšíření jazykové výbavy Siri hned o několik náročných jazyků. Chybět by mezi nimi neměla mandarínská čínština, ruština nebo japonština.

Tuto informaci nyní nechtěně prozradila i samotná Siri. Na otázku jakými jazyky mluví totiž odpověděla, že zvládá francouzštinu, angličtinu, japonsštinu a němčinu. Přitom právě japonština v dosavadním nastavení a možnostech Siri chybí.

Zdá se, že Apple velmi silně pracuje na rozšíření jazykové výbavy své nové hlasové asistentky. Spolu s uvedení televize Apple, která by měla být Siri taktéž vybavena, lze proto očekávat, že dojde i k postupnému nasazení českého jazyka.

Siri - japonština

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar