Úvodní stránka » Software, Vybíráme

MS Office pro iPad již brzy

Vložil na 22.2.2012 – 6.00 Jeden komentář

MS Office je od počátku věků usídlen na desktopovém systému Apple a jeho macová verze si získala mnoho příznivců. Nově by se měla objevit i varianta pro tablety.

Microsoft od doby, kdy s kancelářským balíkem MS Office přišel, nabízí celý tento set aplikací nejen pro svůj vlastní operační systém (MS-DOS s Windows 3.1+ a později přímo MS Windows), ale také pro desktopovou platformu značky Apple.

Zisky Microsoftu díky tomu na přelomu 80. a 90. let výrazně stouply a dokonce se do Billových rukou – právě i díky MS Office – přelil výrazný vliv na IT svět jako celek. Nyní je již situace o mnoho jiná, avšak Microsoft se chystá uvést svůj kancelářský balík také na druhou platformu Applu, operační systém iOS.

Své využití by měl nalézt zejména na tabletech iPad a lze očekávat, že bude představovat výraznou konkurenci pro stávající balík Apple iWork. I když iWork má v ruce mocnou zbraň – synchronizaci dokumentů prostřednictvím iCloud – není to nic, co by Microsoft se svým MS Office nemohl hravě dohnat. Stále však bude Apple dominovat se svými verzemi pro iPhone, resp. iPod Touch.

Ať tak či onak, uvedení MS Office na iPad, které by se mělo odehrát v nejbližší době, zřejmě ještě před uvedením Windows 8, bude významným krokem, jenž ocení všichni, kdo své tablety aktivně využívají pro kancelářskou práci.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar