Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Mac OS X skončí spolu s Lionem

Vložil na 20.2.2012 – 6.00 Jeden komentář

Současná generace operačního systému Mac OS X, tedy verze 10.7 s kódovým označením „Lion“, je poslední verzí Mac OS X jako takového. Jak je to možné?

Ne, nemusíte se bát, panikařit a dokonce se ani v záchvatu hysterie vrhat pod vagóny metra. Apple se pouze rozhodl změnit název operačního systému – vypustí z něj ono slovíčko „Mac“.

Nový operační systém, který Apple již představil, ponese kódové označení Mountain Lion a bude uvolněn v průběhu léta. Celý název však bude znít OS X 10.8 Mountain Lion.

Mac OS X vs. OS X

Právě tato změna má signalizovat další unifikaci v rámci technologií Apple a předznamenává budoucí sjednocení platforem pro telefony, tablety i počítače. Takové sjednocení však nemůžeme očekávat dříve než v horizontu několika let.

Zároveň s OS X Mountain Lion dochází také ke zkrácení release periody mezi jednotlivými verzemi desktopového systému Apple. Nyní bychom se měli dočkat nové verze každý rok.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar