Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Kontrola FLA ve Foxconnu: Pracovní podmínky jsou skvělé!

Vložil na 16.2.2012 – 12.00 Jeden komentář

Informovali jsme vás o kontrole, kterou na žádost Apple provádí nezisková organizace Fair Labor Association v čínských továrnách, kde se produkty Apple vyrábí. První výsledky jsou již známy.

Nezávislá organizace Fair Labor Association (FLA) byla vedením společnosti Apple požádána, aby prověřila pracovní zázemí a podmínky dělníků v čínských továrnách, kde vznikají světoznámé produkty s logem nakousnutého jablka.

Největší, nejznámější a nejvýznamnější společností, s níž Apple v Číně spolupracuje a která mu zajišťuje kompletaci a montáž produktů, je FoxConn. Právě zde tedy proběhly první kontroly a agentura Reuters uvedla neoficiální informace přímo od šéfa FLA.

Podle jeho vyjádření je situace ve FoxConnu nadmíru dobrá. Pracovní podmínky jsou skvělé, na pracovišti panuje klid a pořádek. To, co dělníkům vadí nejvíce, je odloučení od rodin, avšak s tím FoxConn příliš nenadělá.

Jak je tedy zřejmé, Apple opravdu dbá na pracovní podmínky a udržuje si vysokou míru kontroly nad chodem jednotlivých továren. I nadále však bude inspekce FLA pokračovat v hloubkových kontrolách u všech dodavatelů a partnerů Apple v Číně. Oficiální výsledky by měly být známé v průběhu března.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar