Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

KB zavede bezkontaktní platby iPhonem

Vložil na 21.2.2012 – 6.00 3 komentářů

Komerční banka zavede v druhé polovině letošního roku bezkontaktní platby telefonem iPhone. Postupně by mělo dojít také k masivnímu rozšíření NFC.

NFC (Near Field Communication) je zkratka používaná právě pro označení komunikace na krátkou vzdálenost, kterou využívají bezkontaktní platební čipy.

Ty v současné dob prodávají všichni přední výrobci platebních karet, ale v ČR zatím ještě ten pravý boom nenastal. Telefony iPhone by však mohly právě rozvoj bezkontaktních plateb výrazně urychlit. I když ani jeden ze současných modelů telefonu touto funkcí nedisponuje, není v zásadě žádná překážka.

Svůj iPhone 4 nebo 4S můžete jednoduše vybavit krytem iCarte, do nějž se pouze vloží patřičný platební čip. Poté již stačí telefon přiblížit ke čtečce platebních karet, která je pro bezkontaktní platby vybavena.

Nový iPhone 5, který byl očekáván začátkem léta, avšak podle aktuálních zpráv by se měl objevit zřejmě až v září, by však měl technologii NFC již standardně obsahovat.

Komerční banka bude dosud první bankou v ČR, která bezkontaktní platby s iPhone umožní. Zároveň připravuje výraznou obměnu své stávající iOS aplikace, jejíž současná verze byla uživateli velice rázně odmítnuta. V nové podobě Mobilní banky bude možné plnohodnotně sledovat transakce na účtu, zadávat příkazy a mnoho jiného.

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar