Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

iPad 3: Čtyřjádrový procesor a LTE

Vložil na 3.2.2012 – 12.00 2 komentářů

Jak se blíží uvedení nového tabletu iPad 3 na trh, prosakují stále další a další informace. Nyní se objevily další zprávy potvrzující osazení procesorem A6.

Připomeňme, že podle dosavadních spekulací by se měl nový tablet iPad 3 objevit na konci měsíce. Samotné představení je očekáváno kolem 24. února, tedy data, kdy by Steve Jobs oslavil 57. narozeniny. Prodej by pak měl být zahájen někdy na počátku března. I když jsou tyto informace pouze nepotvrzenými dohady, vše nasvědčuje tomu, že nějak podobně by tomu skutečně mohlo být.

Zároveň se již delší dobu objevují také spekulace o hardwarové výbavě. Objevily se teorie, že nás vlastně žádný iPad 3 nečeká a místo něj, podobně jako v případě telefonu iPhone, přijde pouze vylepšená verze předchozí generace, iPad 2S. To se však nezdá příliš pravděpodobné.

Podle dosavadních kuloárních zpráv by měl být iPad 3 osazen baterií s dvojnásobnou kapacitou proti současné, modernějším displejem využívajícím šetrnou verzi retina technologie, lepším fotoaparátem, a také procesorem A6.

Právě čtyřjádrový procesor A6 byl nyní „potvrzen“ i zpravodajským portálem BGR. Kromě procesoru A6, jehož bychom se následně měli dočkat i v příští generaci iPhonu, pak bude iPad 3 vybaven technologií pro využití nejmodernějších datových sítí s technologií LTE. Jen pro zajímavost uveďme, že LTE by se na území Prahy mohla začít využívat již v průběhu následujícího roku a do roku 2016 pak na území 90 % České republiky.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar