Úvodní stránka » Software, Tip redakce

iOS 5.1 zlepší Poznámky

Vložil na 21.2.2012 – 12.00 Žádný komentář

Aplikace Poznámky (Notes) obsažená v mobilním operačním systému iOS, bude výrazně aktualizována s nástupem verze iOS 5.1. Ta je očekávána v horizontu několika týdnů.

Poznámky patří k základnímu softwarovému vybavení každého iPhone. Zároveň jde o jednu z oblíbených aplikací, s níž uživatelé pracují nejčastěji.

To, co v ní však dosud citelně chybělo (a stále chybí) je možnost využití rich-text formátu. To znamená využití tučného písma, kurzívy, změny barev nebo přímo zvoleného fontu písma.

Právě s nástupem iOS 5.1, který je očekáván zhruba kolem data uvedení tabletu iPad 3 či o něco málo později, bychom se však měli dočkat mnoha výraznějších aktualizací systémových programů. Mezi nimi nebude chybět ani aktualizace Poznámek, které budou nově disponovat právě rich-text formátem.

V průběhu léta by pak měl být uvolněn také nový operační systém OS X Mountain Lion, který bude taktéž disponovat aplikací Poznámky a očekává se, že bude možné je s verzí v iOS zařízeních vzájemně synchronizovat.

Poznámky (rich-text formát)

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar