Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Growl nekončí, vývoj pokračuje

Vložil na 23.2.2012 – 6.00 Žádný komentář

Správce notifikací Growl je v posledních dnech hojně diskutovaným nástrojem. Spekulovalo se o tom, že integrované centrum notifikací v OS X Mountain Lion jej zcela nahradí.

I když se Growl, tradiční nástroj instalovaný snad každým uživatelem Mac OS X, stal od verze Mac OS X 10.7 „Lion“ placeným produktem, stále patří mezi nejstahovanější a nejpopulárnější aplikace pro Mac OS X vůbec. V App Store si dokonce stabilně drží čtvrtou příčku mezi nejstahovanějšími non-Apple aplikacemi.

S uvedením OS X 10.8 „Mountain Lion“, které je plánováno na léto, se můžeme těšit na integrované centrum notifikací, které bude mít podobný charakter jako to, jež známe z mobilního systému iOS. Jakmile tyto informace prosákly na veřejnost, začalo se spekulovat o budoucnosti Growlu. Zdálo se, že jeho služeb již nebude nadále zapotřebí.

Ukazuje se však, že opak je pravdou. Integrované notifikační centrum totiž bude obsluhovat pouze ty aplikace, které jsou obsažené v App Store. Navíc tyto aplikace samy musí explicitně podporu notifikačního centra využívat.

Pozice Growlu je v tomto směru lepší, protože obsluhuje i aplikace, které v nabídce App Store nejsou a s ohledem na dobu existence tohoto produktu má i velkou základnu aplikací, které právě tento způsob notifikací podporují.

Idea, na níž se tedy vývojáři Growlu začali nyní soustředit, je taková, že se pokusí (a dosáhli již značných úspěchů) propojit Growl s notifikačním centrem. Tedy notifikace z Growlu se budou zobrazovat přímo v notifikačním centru. Tím může uživatel pohodlně na maximum využít předností a silných stránek Growl a přitom zůstat u jednoho centra notifikací.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar