Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Foxconn údajně schoval nezletilé dělníky

Vložil na 23.2.2012 – 12.00 Jeden komentář

V průběhu minulého týdne proběhla první vlna hloubkové kontroly v čínských továrnách společnosti Foxconn, kde jsou kompletovány výrobky Apple. Údajně ale nebylo vše zcela v pořádku.

Přestože inspektoři Fair Labor Association (FLA), nezávislé organizace, která dohlíží na dodržování pracovních podmínek a zákonů na pracovišti, údajně neobjevili na straně Foxconnu žádná významná pochybení, objevují se hlasy, které líčí celou věc poněkud odlišně.

Management společnosti Foxconn byl údajně varován zhruba týden před zahájením inspekce a měl tak dostatek času na to, aby napravil veškeré zásadní prohřešky. Tím největším měla být práce nezletilých dělníků. Hovoří se přitom zejména o 16 letých a 17 letých pracovnících, kteří pro Foxconn údajně pracují.

Právě ti měli být, podle slov představitele hongkongské neziskové organizace SACOM zaměřující se proti zneužívání dětí, včas přeřazeni na jiná oddělení či dočasně uvolněni.

Bohužel se tak zdá, že ani hloubkový audit FLA nevyvrátí podezření, která v souvislosti s Foxconnem panují a bývají často šířena médii. Jak je to doopravdy se asi jen tak nedozvíme.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar