Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Důvěra akcionářů v Apple dále roste

Vložil na 9.2.2012 – 6.00 Jeden komentář

Akcie Apple se nyní vyšplhaly na zcela nové historické maximum. Může za to i změna obchodní strategie konkurenční společnosti Nokia, která se chystá k velkému propouštění.

V průběhu včerejšího dne se akcie Applu vyhouply na zcela nové hodnoty a vytvořily dosavadní historické high na úrovni $ 478,82 USD za akcii. Došlo tak k překonání předchozího rekordu, který činil zhruba o deset dolarů méně, $ 468.95 USD, z konce letošního ledna.

Na konci obchodních hodin pak trh uzavřel na hodnotě $ 477.78 USD s viditelným tlakem k dalšímu růstu. Je proto velmi pravděpodobné, že se již brzy naplní naše predikce z konce ledna, kdy jsme odhadovali, že se v horizontu příštích měsíců srovná nominální hodnota akcií Apple a Google na hodnotě kolem $ 600 USD (aktuální hodnota akcií Google činí $ 608,07 USD).

Důvodem k nárůstu ceny akcií je nejen blížící se uvedení nového tabletu iPad 3, ale také oznámení konkurenčního výrobce mobilních produktů, Nokia. Představitelé Nokia totiž oznámili, že hodlají v letošním roce propustit více než 4.000 evropských pracovníků, zejména Maďarů a Slováků, kteří provádějí montáž jejich produktů. Ta bude nově probíhat v Číně.

Jde o velmi logický krok, který Nokii ušetří nemalé personální náklady. Přesto však takové rozhodnutí důvěru Nokie příliš nepodpoří a Apple z něj nyní může dobře profitovat.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar