Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

DRM ochrana iBookstore byla prolomena

Vložil na 27.2.2012 – 12.00 Žádný komentář

Ochranné mechanismy DRM slouží k zabránění přímého přístupu uživatele k obsahu chráněného média. Nyní byla tato ochrana u knih v iBookstore prolomena. Co to znamená?Metody DRM se používají již řadu let pro ochranu audiovizuálních děl. Když se před časem rozmohl trend e-knih, samozřejmě se rozšířilo používání DRM ochrany i tímto směrem.

Jedním z klíčových prodejních kanálů pro elektronické knihy je nyní vedle Amazon Kindle Store také Apple iBookstore. Knihy, které zde ve formátu ePub můžete zakoupit, jsou chráněny pomocí vlastních DRM ochran vytvořených přímo v Apple.

Právě tyto ochranné mechanismy však byly nyní prolomeny. Co to v praxi znamená? Především to, že získané knihy si můžete snadno zpřístupnit ve zdrojové podobě – lze tedy upravovat jejich obsah nebo je dále šířit bez omezení. Navíc knihy zakoupené v iBookstore můžete posléze zobrazovat i na jiných zařízeních.

Toto prolomení ochrany elektronických knih představila poslední verze aplikace Requiem, jež slouží právě k prolamování DRM ochrany obsahu získaného z iTunes.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar