Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple zahájil hloubkové inspekce v továrnách

Vložil na 14.2.2012 – 6.00 Jeden komentář

Společnost Apple včera oznámila, že zahájí hloubkové inspekce v továrnách svých dodavatelů a partnerů v Číně. Zde se zaměří především na pracovní podmínky dělníků.

Apple požádal o součinnost agenturu Fair Labor Association, která se problematikou odpovědného přístupu k pracovníkům a dohledu nad jejich pracovními podmínkami dlouhodobě zabývá.

Intervence FLA v celé věci dodává jednak mnohem větší kredibilitu a zároveň nestrannost a nezávislost. Apple tak očividně přistoupil k dlouhodobě kritizovanému problému s nedodržováním legislativy a důstojných pracovních podmínek pro dělníky vyrábějící (nejen) jablečná zařízení.

Inspektoři FLA budou přímo hovořit se stovkami zaměstnanců a dotazovat se soukromě na jejich pracovní podmínky. První na ráně bude samozřejmě čínský Foxconn, avšak následovat budou i další, méně známé společnosti.

První výsledky by měly být zveřejněny již počátkem března. Následně vás budeme opět informovat.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar