Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Apple varoval vývojáře před podvody v App Store

Vložil na 7.2.2012 – 12.00 2 komentářů

Společnost Apple oficiálně informovala registrované vývojáře, že začala mnohem aktivněji sledovat způsob propagace jejich aplikací a následné stoupání v rámci žebříčku.

Důvodem k tomu jsou prokázané pokusy některých vývojářů o neférové protlačení jejich aplikace do žebříčku TOP 25. V USA dokonce vzniklo několik firem, které za poměrně tučnou částku (kolem $ 5,000 USD) zaručují umístění aplikace v tomto žebříčku.

Takové chování je však v hrubém rozporu s pravidly, která Apple vývojářům nastavil a jejichž hlavním cílem je férová soutěž. Nově proto začíná Apple mnohem ostražitěji hlídat vzestup aplikací v rámci žebříčku TOP 25 a v případě podezřelých výkyvů bude tyto situace individuálně řešit.

Zároveň představitelé společnosti oznámili, že budou bedlivěji sledovat také samotné uživatelské komentáře u aplikací. Prozatím neoznámili mechanismus, kterým chtějí tyto komentáře vyhodnocovat, avšak v případě, že se objeví větší množství zavádějících či klamných komentářů u některého z nabízených programů, může dojít až k zablokování developerského účtu vývojáře a odstavení příslušné aplikace. Pochopitelně je však celý proces ošetřen také proti nekalým aktivitám konkurence.

Z App Store a iTunes Store se v posledních měsících stal doslova ráj pro schopné vývojáře kvalitních aplikací, kteří zde dokáží s minimem nákladů na distribuci vydělat slušné jmění. Umístění v TOP 25 je pak samo o sobě zárukou úspěchu.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar