Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple představil Mac OS X 10.8

Vložil na 17.2.2012 – 6.00 3 komentářů

Apple včera v odpoledních hodinách našeho času představil nový operační systém Mac OS X 10.8 „Mountain Lion“. Ten přináší přednosti iPadu na obrazovky Maců.

Alespoň tak vyznívá oficiální zpráva Apple. Nový operační systém Mac OS X je tak představen necelý rok po uvedení současného Mac OS X 10.7 „Lion“ do prodeje. Samotný Mountain Lion by se měl v App Store objevit někdy v průběhu tohoto léta, a to za cenu $ 29.99 USD.

Nová verze Mac OS X přiblíží ještě podstatně více prostředí mobilního operačního systému iOS desktopovým uživatelům. Samotný ředitel Apple, Tim Cook, se vyjádřil, že v budoucnu by mohly Macy, iPady a iPhony běžet na stejných procesorech a možná i na stejném operačním systému. Již příchod Mac OS X 10.7 „Lion“ znamenal významnou změnu v koncepci operačního systému pro desktop.

iPad - Mac OS XNový Mountain Lion bude integrovat například centrum notifikací známé z iOS, dále pak Game Center nebo populární iMessage. Právě IM nástroj Messages výrazně rozšíří možnosti komunikace dosavadního nástroje iChat.

Máme se rozhodně na co těšit. Od včerejšího dne je první betaverze dostupná registrovaným vývojářům a lze očekávat, že v průbehu času dojde ještě k dalším významným úpravám. Postupně vás o těch nejvýznamnějších budeme informovat.

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar