Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Apple plánuje nové datové centrum

Vložil na 22.2.2012 – 12.00 Žádný komentář

Apple údajně potvrdil, že se chystá postavit nové datové centrum v Oregonu. To by mělo významně ulehčit stávající infrastruktuře, která je již značně přetěžována.

Objevily se nejprve zprávy, že Apple zakoupil v Oregonu pozemek za cenu přesahující $ 5,6 milionů dolarů (asi 105 milionů Kč). Tyto zprávy následně potvrdili samotní představitelé Apple Inc.

Právě na tomto pozemku by mělo v následujících letech vyrůst nové datové centrum, které by mělo být maximálně ekologické a převezme na sebe významnou část technické infrastruktury.

Apple nebude v tomto kraji jediným, kdo se pro datové centrum rozhodl. Nová budova, kterou Apple pro datové centrum postaví, totiž vyroste nedaleko nedávno otevřeného datového centra Facebooku.

V současnosti Apple provozuje pro své technologie několik velkých datových center. Konkrétně se jedná o datacentra ve městech Newark a Santa Clara, dále pak zejména o centrum v Severní Karolíně.

Facebook datacenter (Oregon)

Datacentrum Facebooku v Oregonu

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar