Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Apple iTV budeme ovládat hlasem

Vložil na 8.2.2012 – 12.00 3 komentářů

Chystanou novou televizi, na jejíž přípravách údajně Apple již pracuje, bychom měli ovládat pomocí hlasu a virtuální asistentky Siri. Obejdeme se tak zcela bez ovladače.

O integraci Siri do chystané televize značky Apple se hovoří již delší dobu. Dosud se však zdálo, že půjde spíše o příjemný doplněk, nežli o hlavní komunikační rozhraní, pomocí něhož budeme celou televizi ovládat.

Jak se zdá, právě o to nyní Apple usiluje. Dálkový ovladač by měl být, v souladu s vizí Steva Jobse, která byla popsána i v jeho životopisu, zcela odstraněn a místo něj se bude televize ovládat za pomoci hlasových příkazů a virtuální asistentky Siri. V úvahu přichází také ovládání za pomocí gest.

Dosud není jasné, kdy vlastně Apple iTV přijde – a zda vůbec – avšak usuzuje se, že by se mohla objevit již v druhé polovině letošního roku.

Zároveň s tím lze doufat, že Apple výrazně zapracuje na lokalizaci Siri také pro ne-anglické země, z nichž jsou nyní zastoupeny pouze ty největší. Právě zájem o Apple iTV by mohl celý tento proces dále popohnat a česky komunikující Siri by tak nemusela být jen snem.

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar