Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple aktualizoval podmínky iBooks Author

Vložil na 6.2.2012 – 6.00 Jeden komentář

Apple vydal aktualizaci svého nástroj iBooks Author, s jehož pomocí můžete snadno tvořit elektronické knihy. Změnily se u něj licenční podmínky.

Po vlně kritiky, kterou rozpoutaly licenční podmínky Applu u jeho nového nástroje pro tvorbu elektronických knih, iBooks Author, se management společnosti rozhodl tyto licenční podmínky výrazně přepracovat a především pak zjednodušit.

Finálním výsledek je aktualizovaná podoba iBooks Author, kterou můžete nyní stáhnout z Mac App Store a která přináší právě znatelně upravené licenční podmínky udávající možnosti, jež máte při nakládání se svými díly vytvořenými za pomoci tohoto nástroje.

Veškeré elektronické knihy, které v iBooks Author vytvoříte a rozhodnete se je šířit zdarma, můžete bez problémů a v souladu s licencí šířit jakýmkoliv způsobem. Pokud se rozhodnete vytvořit placenou knihu, pak záleží na formátu, v němž ji uvolníte.

V případě .ibooks, tedy nativního formátu pro nové interaktivní textbooks od Applu, máte povoleno takový placený obsah šířit výhradně v distribuční síti Apple (respektive iTunes Store). Jestliže se však rozhodnete pro export do jiného formátu (který však neumožňuje zachování plné interaktivity současných textbooks), pak vám opět v šíření nic nebrání.

Jde o značný posun a výrazné zjednodušení celé situace. Ze strany Apple pak jde o vstřícný krok, jímž se uživatelům – a především vydavatelům – do rukou zcela zdarma dostává profesionální nástroj pro tvorbu elektronických knih, s nímž mohou konečně naplno pracovat.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar