Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Apple aktualizoval Final Cut Pro X

Vložil na 2.2.2012 – 6.00 Jeden komentář

Dočkali jsme se již druhé výrazné aktualizace kontroverzního video-editačního nástroje Final Cut Pro X. Přibylo několik důležitých funkcí, které možná uvítáte.

Nová verze editačního nástroje pro videonahrávky, Final Cut Pro X, byla přijata se značnými rozpaky. Zatímco jedni – amatéři – evoluci této platformy vesměs s nadšením přivítali, druzí – profesionálové – proti ní začali ihned brojit, vracet se hromadně ke starší verzi či utíkat ke konkurenčním nástrojům od Adobe (na něž také Adobe chytře v daném okamžiku nasadilo výrazné slevy).

Ukázalo se, že amatéři si – i přes zásadní snížení balíku Final Cut Pro – stále raději zvolí pro své účely dostačující iMovie, zatímco ztráta profesionálů znamená pro Apple citelný problém.

I když se nepodařilo – a s ohledem na zcela odlišný datový formát s největší pravděpodobností ani nepodaří – docílit zpětné kompatibility s předchozími verzemi Final Cut Pro, což je jedna z klíčových vyžadovaných funkcí, alespoň v tom ostatním se vývojáři Apple rozhodli vyjít uživatelům vstříc.

S novou aktualizací, která je již druhým výrazným rozšířením možností Final Cut Pro X, přichází výrazné vylepšení editace obrazu z více kamer, upravené možnosti časového klíčování nebo mnohem propracovanější podpora XML, která umožní snazší integraci nástrojů a aplikací třetích stran.

Aktualizace je současným uživatelům zdarma dostupná prostřednictvím Mac App Store.

Jeden komentář »

  • Final Cut napsal:

    Pro mě zůstává nepoužitelný právě kvůli té zpětné kompatibilitě. Mám tady tuny projektů, které teď neotevřu. Navíc ta jejich magnetizace je taky naprostá kravina. Přijde mi, že někdo moc nepřemýšlel.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar