Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Akcie Apple pokořily $ 500 USD

Vložil na 14.2.2012 – 12.00 2 komentářů

Akcie Apple v průběhu včerejších obchodních hodin pokořily magickou hranici $ 500 USD. Po dlouhodobém růstu tak došlo k protnutí další významné úrovně.

Hodnota akcií AAPL (Apple, Inc.) se postupně vyšplhala až na aktuální high, $ 507 USD. Nakonec trh uzavřel na hodnotě $ 506.8 USD za akcii.

Jde o naprosto mimořádný nárůst, který je podpořen celou řadou aktuálních faktorů. Jednak propouštěním v Nokii, o kterém jsme již psali, dále pak chystaným představením tabletu iPad 3 v horizontu cca jednoho měsíce a konečně také aktuální snahou Apple o kontrolu a dosažení optimálních pracovních podmínek dělníků v čínských továrnách.

Veškeré toto dění vede k posilování důvěry investorů i spekulantů ke společnosti Apple a lze očekávat, že ještě nějakou dobu potrvá. Zároveň je ale zřejmé, že po aktuálním býčím trendu by měla následovat alespoň menší korekce ve směru short nebo pozastavení u resistence na úrovni 500. Výhledově je ale stále zřejmé, že se nominální cena akcií Apple srovná s hodnotou akcií Google, kam prozatím chybí zhruba 105 bodů. Tržní kapitalizace Apple je však již nyní výrazně vyšší než v případě Google.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar