Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Úplné Znění aneb právník do kapsy

Vložil na 24.1.2012 – 6.00 2 komentářů

V iTunes je k dispozici již několik aplikací, které uživateli umožní snadný přístup k úplnému znění zákonů a důležitých vyhlášek. Úplné Znění přišlo jako zatím poslední.

Aplikace Úplné Znění se v krátké době dostala do žebříčku nejstahovanějších programů v českém iTunes App Store. Je to jistě pozitivní zjištění, které svědčí o tom, že uživatelé mají zájem o aplikace tohoto druhu a získávání právního povědomí.

Na rozdíl od některých konkurenčních programů zde neplatíte za každý zákon zvlášť, ale máte vše hezky pohromadě, a to navíc v aktuální podobě. Jste-li na datové síti nebo wifi, stáhne se vám totiž aktuální obsah do aplikace přímo ze stránek uplnezneni.cz. Když jste offline, máte stále k dispozici poslední staženou podobu obsahu.

Úplné Znění (1) Úplné Znění (2) Úplné Znění (3)

Z mého úhlu pohledu jde o velké plus. Navíc s poslední aktualizací přibyla, kromě jiného, také možnost fulltextového vyhledávání nebo vytvoření seznamu oblíbených předpisů – to se hodí zejména v okamžiku, kdy s některými zákony potřebujete pracovat častěji než s ostatními.

Celkově tedy hodnotím Úplné Znění velmi pozitivně. Avšak pár drobných mušek by se našlo. Především pohyb v seznamu všech zákonů je trhaný. Zřejmě je to daň za online aktualizaci obsahu, avšak stávalo se mi to i při vypnutí datových přenosů, kdy by měla být k dispozici pouze offline verze. Dále mne překvapilo, že mezi obsaženými zákony chybí také v podnikovém prostředí velice často využívaný Obchodní zákoník (Zákon č. 513/1991 Sb.). Lze se však domnívat, že bude doplněn v brzké době. Ideální by samozřejmě bylo také zpřístupnění judikatury, avšak to už bychom od mobilní aplikace chtěli asi příliš (zvláště pak za danou cenu).

Kromě těchto nedostatků nelze aplikaci v zásadě nic vytknout. Její snadné ovládání, působivý obsah a nově i možnost vyhledávání z ní činí skvělého společníka pro všechny, kdo chtějí mít přístup k úplnému znění zákonů a vyhlášek neustále při sobě.

Odkaz na stránky projektu

Odkaz na iTunes App Store (€ 3.99 EUR)

Hodnocení - 4 body

2 komentářů »

  • Michal napsal:

    Používám Zákony AZ a jsem spokojený. Koukal jsem i na ASPI, které je k dispozici zadarmo, takže nějak nevidím důvod proč přecházet na tohle.

    • Radek napsal:

      A zkusil sis aspi? Oni těží z toho, že je každý zná na desktopu, kde stojí desítky tisíc. Ale v telefonu je to aplikace dost nepřehledná a divná. Používám taky AZ, ale možná vyzkouším tohle. Absenci obchodního zákoníku ale nechápu, to je snad základ.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar