Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce, Vybíráme

Tim Cook komentoval podmínky dělníků v továrnách

Vložil na 30.1.2012 – 6.00 Jeden komentář

Tim Cook, výkonný ředitel společnosti Apple, se po aktuálním silném mediálním tlaku vyjádřil ke stavu pracovních podmínek dělníků v čínských továrnách.

V poslední době řadou médií proběhly informace o otřesných pracovních podmínkách, jimž jsou vystaveni zaměstnanci čínských továren, jež mj. vyrábějí i produkty značky Apple (ovšem i Microsoftu, Samsungu a mnoha jiných).

Děsivé podmínky, v nichž pracovníci musí za minimální mzdu pracovat 16 hodin denně po šest až sedm dní v týdnu, zarazily mnohé uživatele moderních elektronických zařízení.

Apple však brzy zareagoval zveřejněním svých standardů a kompletního seznamu dodavatelů, u nichž vyžaduje dodržování určitých norem a postupů. To však nestačilo a i New York Times minulý týden otiskl článek, který zpochybňuje skutečný tlak Apple na vynucování důstojných pracovních podmínek.

Tim Cook, současný CEO společnosti, na tento tlak reagoval elektronickou zprávou, kterou obdrželo více než 60.000 zaměstnanců společnosti do svých e-mailových schránek. V ní píše, že Apple hodlá mnohem důrazněji než dosud vyžadovat dodržování pracovních standardů a norem a již nebude nadále pouze přešlapovat se založenýma rukama.

Uvidíme tedy, zda se dočkáme konkrétních kroků a případně jakých. Připomeňme však, že Apple je první technologickou společností, která se zapojila do Fair Labor Association a jako první také zveřejnil kompletní seznam dodavatelů. Je tedy evidentní, že dlouhodobě usiluje o otevřenost a férovost.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar