Úvodní stránka » Knihy, Tip redakce

Staženo již 350.000 nových učebnic

Vložil na 24.1.2012 – 12.00 Jeden komentář

Apple představil své nové učebnice/textbooks teprve minulý týden ve čtvrtek. Během prvních tří dnů jich však bylo staženo již více než úctyhodných 350 tisíc!

Zdá se, že Apple vytvořil další nový segment trhu. Nejen aplikace, hudba nebo klasické knihy v elektronické podobě, ale nově i učebnice a další „textbooks“, využívající multimediálních schopností a funkcí sázecího programu iBooks Author, se staly trhákem v iTunes Store.

Avšak nejen nový formát iBooks, ale i samotný program pro jejich tvorbu, již zmíněný iBooks Author, zaznamenal mimořádný úspěch. Během tří dnů od jeho uvedení zaznamenal již více než 90 tisíc stažení! Pro mnoho uživatelů byl také finálním důvodem k přechodu z Mac OS X Snow Leopard na nový Mac OS X Lion, protože starší verze Mac OS X bohužel nepodporuje.

Apple přišel s dalším přelomovým hitem, který může výrazně usnadnit proces vzdělávání a zároveň transformovat knižní trh. Publikování elektronických knih není a nikdy nebyla jednoduchá záležitost. Díky novému počinu Apple se jí však stalo. Doufejme, že tento trend brzy dorazí i k nám a vydavatelé začnou publikovat své knihy také ve formátu interaktivních „textbooks“.

Jak vidno, zájem rozhodně nechybí.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar