Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Sir Jonathan Ive

Vložil na 2.1.2012 – 6.00 Žádný komentář

Šéfdesigner produktů značky Apple, dlouholetý osobní přítel a spolupracovník Steva Jobse, člen představenstva Apple a nově také Sir. To je Jonathan Ive.

Jonathan Ive nastoupil do společnosti Apple v roce 1992, tedy v době, kdy v ní zrovna nepůsobil Steve Jobs. S ním se setkal až o několik let později v době, kdy se do Apple vracel na místo výkonného ředitele a chystala se renesance společnosti. Celou tuto příhodu popsali oba dva také Walteru Isaacsonovi do oficiální Jobsovy biografie.

Byl to právě Ive, kdo stál za mimořádnými designerskými úspěchu produktů Apple, byl to on, kdo navrhl konečnou podobu iPhone nebo hliníkové tělo unibody.

Tento mimořádně talentovaný britský designer, který posledních dvacet let svého života spojil s působení v Apple a stal se i blízkým osobním přítelem Steva Jobse, s nímž často vášnivě řešil své nápady, si již vysloužil mnoho cen, prestižních titulů a diplomů za svůj mimořádný přínos v oblasti designu.

Nyní se mu dostalo výjimečného vyznamenání přímo z rukou britské královny. Obdržel totiž Řád britského impéria a může tak pouívat titul „Sir“.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar