Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Power of Logic: nostalgie v moderním hávu

Vložil na 13.1.2012 – 12.00 2 komentářů

Možná si z dětství vzpomenete na hru Logik, v originále nazvanou Mastermind. Jde o mimořádně zajímavou logickou hru rozvíjející představivost a kombinační myšlení. Nyní se dostává na iOS zařízení.

Nevím jak vy, ale já mám hru Logik spojenou s dětstvím, kdy jsme na hnědooranžové plastové hrací desce zapichovali kolíky různých barev. Ne každý si však na hru pamatuje a mnozí možná tu dobu ani nezažili a tato geniální a přitom jednoduchá hra je tedy minula. Pojďme se tedy podívat o co jde…

Původní Logik (v originále Mastermind) byl deskovou hrou. Na malé plastové krabičce se nacházely dírky uspořádané do řádků. Na prvním řádku jeden z hráčů uspořádal v libovolné kombinaci barevné kolíčky a ty pak zakryl zástěnou. Druhý hráč pak měl za úkol na co nejméně pokusů určit, jaká ona schovaná kombinace vlastně je. K tomu využíval zbývající řádky dírek a zapichoval do nich dle svého uvážení barevné kolíky. Když se trefil, první hráč vedle vyznačil barevným špendlíkem, že x kolíků bylo správně zandáno a případně, že dalších y kolíků bylo zandáno špatně, ale se správnou barvou (tedy správná barva, ale na špatném místě). Pak už bylo jen na logických a kombinačních schopnostech hráče, na kolik pokusů se mu podařilo z těchto indicií vytvořit finální správnou kombinaci.

 

Power of Logic (1) Power of Logic (2)

Zní to složitě? Ale vůbec ne. Elektronické zpracování hry vás o tom jistě přesvědčí. I když nejde o typickou hru pro většinové zákazníky, ti, kteří touží po rozvoji kreativního myšlení, po ní sáhnou nepochybně rádi. Hra Power of Logic z dílny českých autorů týmu Flow Studio je totiž opravdu skvělým provedením celé této hry.

Power of Logic (3)Grafická stránka aplikace působí velice příjemným dojmem. Při tak – co do konceptu – jednoduché hře by přitom člověk očekával spíše střídmější grafiku. Je tedy vidět, že v tomto směru se autoři rozhodně nenechali zahanbit. Stejně tak ovládání hry je skutečně příjemné. Zkrátka jen nasadíte příslušné barevné kolíky do dírek a následně už jen přejedete přes řádek prstem. Tím sdělíte, že jste s příslušným řádkem skončili. Vpravo se pak objeví statistika – kolik barevných kolíků bylo zařazeno správně a kolik ve správné barvě je umístěno na špatných místech. A pozor, barvy se mohou na řádku opakovat.

Zprvu trochu rušivým dojmem může působit automatická nápověda, avšak tu lze ihned velice snadno vypnout. Pak už si jen užíváte hru samotnou. Ta je velice svižná, přehledná a jasná. Vše už je pak ale jenom na vás.

Power of Logic není typicky mainstreamovou hrou a jistě nenadchne každého. Určitě nepatří mezi divoké akční hry, na kterých prosedíte hodiny času. Může být ale jednou z těch, které vám pomohou ukrátit si volnou chvíli něčím konstruktivním a zajímavým. Zároveň, těm starším z nás, může připomenout dětství.

Odkaz na stránky projektu

Power of Logic – iPhone (€ 0.79 EUR)

Power of Logic HD – iPad (€ 1.59 EUR)

Hodnocení - 4 body

 

 

 

 

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar