Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

O čem bude lednová Media Event

Vložil na 4.1.2012 – 12.00 3 komentářů

Již jsme vás informovali o chystané akci, kterou Apple tajně připravuje na konec ledna. Měla by se odehrát v New Yorku, avšak její náplň zůstává stále zahalena tajemstvím.

Prakticky již od začátku se ví, že by měla mít celá akce „něco společného“ s iBooks, respektive s vydavatelským a distribučním systémem pro platformu iOS, díky níž může Apple snadno distribuovat knihy ze své nabídky mezi miliony svých uživatelů.

Konkrétní informace však chyběly a dokonce se objevovaly i nepodložené spekulace o možném představení vlastní čtečky s elektronickým inkoustem, jíž by Apple zasadil ránu Amazonu. Taková varianta je však vysoce nepravděpodobná a zřejmě tedy půjde výhradně o softwarovou záležitost (žádné další představení hardware se na tento termín ani neočekává).

Nové informace však nyní naznačují, že by se mělo jednat o představení zcela nového typu obsahu a služeb zaměřených zejména na vzdělávání, a to právě za pomoci iBooks. Tuto spekulaci značně podpořil také Walter Isaacson, který je autorem jediné oficiální biografie Steva Jobse a strávil mnoho hodin s ním i jeho nejbližšími spolupracovníky v Apple.

iPad 2 (Saturn)Říká, že ideou Steva Jobse bylo najmutí nejlepších autorů nejrůznějších učebnic a vytvoření archivu takovéto literatury v elektronické podobě, která bude v mimořádně vysoké kvalitě a s neustálou aktualizací dostupná prostřednictvím iBookstore všem uživatelům. Zdá se tedy, že Apple možná tuto myšlenku zrealizoval a dočkáme se na tomto poli nějakého posunu. Více bude však jasné až na konci měsíce.

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar