Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Media Event potvrzena

Vložil na 13.1.2012 – 6.00 2 komentářů

Apple rozeslal novinářům pozvánky na očekávanou Media Event. Na ní by měli jeho představitelé pohovořit zejména o moderních trendech v oblasti publikování knih.

Již začátkem měsíce jsme vás informovali o chystané akci, kde by měl Apple představit současné trendy z oblasti vzdělávání, jimž se chce v nejbližší době věnovat. Nyní spekulace o uspořádání této akce potvrdil přímo Apple a rozeslal pozvánky novinářům.

Očekává se, že na akci nedojde k představení žádného nového hardware, tedy iPad 3 ani iPhone 5 nás zřejmě ještě nepotká. Lze se však domnívat, že prezentace bude zaměřena na nový vzdělávací obsah iTunes Store, resp. iBooks, o němž se již delší dobu hovoří.

Mělo by jít vlastně o naplnění vize Steva Jobse, který chtěl ještě za svého života najmout nejlepší tvůrce učebnic a encyklopedií a vytvořit s nimi interaktivní obsah v online podobě dostupné prostřednictvím iTunes Store každému uživateli iPadu či jiného iOS zařízení. Mělo by jít o zcela mimořádně kvalitní učebnice a vzdělávací aplikace, které dosud nemají obdoby a samy o sobě by měly tvořit separátní kategorii v iTunes Store.

Vše jsou zatím ale spíše domněnky, takže si počkejme na příští týden. Již 19. ledna v newyorském Guggenheimově muzeu totiž proběhne celá akce, o jejímž průběhu vás budeme samozřejmě informovat.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar