Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Mac OS X ohrožuje malware

Vložil na 23.1.2012 – 12.00 2 komentářů

Malware není jen doménou MS Windows, ale pomalu a jistě již ohrožuje také jablečný Mac OS X. V roce 2011 čelil hned 58 novým hrozbám.

Finská společnost F-Secure, která stojí také za letitým antivirovým programem F-Prot, jenž si mnozí pamatují ještě z ranných dob MS-DOSu, patří, kromě jiného, i mezi přední analytické společnosti právě na poli analýzy trendů v oblasti růstu virů a malware na nejrozšířenějších platformách.

I přesto, že někteří analytici očekávali, s ohledem na výrazný nárůst popularity Mac OS X v loňském roce, že se čísla alespoň řádově přiblíží těm z MS Windows, opak je pravdou. Za rok 2011 bylo evidováno 58 nových hrozeb v podobě malware (tedy nejrůznější trojské koně a backdoory). Oproti MS Windows, kde vznikají doslova stovky komplikovaných virů a malwarových hrozeb každý měsíc, jde tedy o vcelku zanedbatelný počet. Podobný trend je očekáván i pro letošní rok.

Mac Malware Summary (2011)

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar