Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Mac App Store je s námi už rok

Vložil na 9.1.2012 – 6.00 Žádný komentář

Je tomu již rok, co Apple spustil svůj online obchod s aplikacemi pro operační systém Mac OS X. Za tu dobu se stal fenoménem a inspiroval i další konkurenty.

S podobným konceptem totiž přišel také Microsoft, který již v minulosti mnoho technologií od Apple okopíroval a hodlá nový online obchod s aplikacemi integrovat také do nejnovější verze MS Windows.

Apple zaznamenal se svými App Store fenomenální úspěchy na všech frontách. Původně přišel s iTunes Store pro svá iOS zařízení, tedy iPhone, iPad a iPod, kde se dnes nachází rekordní množství aplikací a tento koncept okopírovali také vývojáři systému Android.

Později byl představen také obchod s desktopovými aplikacemi. Ten si během prvního roku získal mimořádnou přízeň uživatelů. Samozřejmě i proto, že je Mac App Store přímo integrován do operačního systému a každý tak má snadný přístup k aplikacím bez náročného hledání.

Zároveň se díky App Store stala tvorba jednoduchých aplikací cestou snadné obživy schopnějších programátorů. Množství prodaných aplikací je mimořádné – již v polovině prosince došlo k prolomení hranice 100 milionů stažených aplikací.

Nechme se tedy překvapit, co pro nás Apple chystá za další zajímavé novinky v průběhu druhého roku existence Mac App Store.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar