Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Licenční nejasnosti u iBooks Author

Vložil na 20.1.2012 – 12.00 Jeden komentář

V některých médiích a na stránkách některých magazínů se objevily zaváděcí informace o tom, jak je to vlastně s prodejem knih vytvořených v iBooks Author. Podívejme se na problematiku blíže.

Od včerejšího dne zaznívají pochybnosti o tom, jak je to vlastně s prodejem knih vytvořených v nově představené aplikaci iBooks Author. Podle některých totiž není možné knihy publikované prostřednictvím iBookstore prodávat jiným způsobem.

Není to ale pravda. Licenční podmínky hovoří jasně a týkají se výhradně produktu vysázeného prostřednictvím iBooks Author. Neznamená to ale, že by nakladatel nemohl vydat stejnou knihu také v papírové podobě nebo v jiném elektronickém formátu, jak někteří mylně tvrdí.

Celá tato licenční ochrana se týká výhradně sazby z iBooks Author. Přestože v současné době není k dispozici jiné řešení, které by dokázalo knihy vytvořené v iBooks Author s využitím veškerých benefitů přečíst, Apple chce zabránit tomu, že některý z konkurenčních výrobců bude na iBooks Author parazitovat a připravím čtečku umožňující snadné zobrazování takto vysázených knih.

Taková ochrana je naprosto logická a zcela legitimní. Nijak se však nedotýká jiných formátů publikace příslušné knihy.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar