Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Lev se učí Slovensky

Vložil na 12.1.2012 – 12.00 Jeden komentář

Mac OS X 10.7 v sobě jako první verze operačního této řady obsahoval češtinu. Byl to významný krok, který Mac OS X přiblížil dalším uživatelům. Nyní by měl začít podporovat také slovenštinu.

Zatímco ve Snow Leopardovi jste si ještě museli vystačit s angličtinou, po přechodu na Mac OS X 10.7 „Lion“ již můžete plně využívat krás českého jazyka. Nyní by v rámci chystané aktualizace na verzi 10.7.3 měla být zpřístupněna také slovenština.

Celkově bude do nové verze zařazeno osm nových jazyků, mezi jinými například i hebrejština nebo thajština. Touto aktualizací chce Apple oslovit řady dalších potenciálních uživatelů, kterým dosavadní anglická lokalizace působila problémy či pro ně byla nesrozumitelná.

Zároveň tak Apple vyslyšel hlasy těch, kteří si jeho produkty delší dobu kupovali (například na Slovensku je Apple velmi populární), ovšem dosud neměli z jeho strany zajištěnou rovnocennou jazykovou podporu jako uživatelé z jiných zemí.

Aktuální podoba 10.7.3 je k dispozici v podobě již zřejmě poslední betaverze přístupné výhradně vývojářům. K oficiálnímu uvolnění by mělo dojít maximálně v horizontu dvou týdnů.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar