Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Jailbreak je stále „in“

Vložil na 10.1.2012 – 12.00 2 komentářů

I když jailbreak není tím, co většina uživatelů iOS zařízení vyhledává, stále se najdou mnozí, kteří si tímto způsobem svůj telefon rádi upraví.

Svědčí o tom zveřejněné informace o počtu jailbreaknutých zařízení v průběhu vánočních svátků. Nově mělo být takto „upraveno“ zhruba 3.000.000 iOS zařízení!

Celkový počet nelze příliš odhadnout, avšak nejznámější služba, kterou jailbreaková komunita využívá, Cydia, uvádí počet evidovaných zařízení kolem 15.000.000.

Jailbreak umožňuje uživateli obejít kontrolní mechanismy nastavené společností Apple a zasahovat do fungování a obsahu telefonu iPhone, tabletu iPad nebo přehrávače iPod. Samozřejmě, že takové počínání není ze strany Apple vítané, neboť uživatelé díky jailbreaku mohou například instalovat aplikace třetích stran, které nebyly Applem ověřené, stejně jako „ladit“ funkce telefonu takovým způsobem, s jakým se inženýři Applu asi příliš neztotožňují.

Osobně nejsem zastáncem jailbreaku a myslím si, že maximální míru pohodlí a užitku člověk s iPhone (či jiných iOS zařízení) dostane při standardním nastavení výrobce. Jak je ale vidno, minimálně 15.000.000 uživatelů Cydie má názor jiný.

2 komentářů »

  • Honza V. napsal:

    Pořád jsem nepochopil k čemu si lidi jailbreak dělají. Aby mohli mít zadarmo aplikace? To je trošku na hlavu, když s tím jsou pak jenom problémy. Akorát člověk nemůže aktualizovat.

    • Michal napsal:

      Já používám jailbreak dlouho a nemůžu si stěžovat. Mám přístup k funkcím, o kterých se uživatelům normálně ani nezdá a můžu iphone používat i jako flash disk. A s těmi aktualizacemi to taky není úplně pravda.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar