Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

iPhone a Thunderbolt? Žádný problém!

Vložil na 6.1.2012 – 6.00 Jeden komentář

Rzohraní Thunderbolt si u Apple získalo významnou podporu a pozornost. Nyní bude možné jej pohodlně využívat také u iOS zařízení jako je iPhone nebo iPad.

Když jsme jako první před několika měsíci informovali o tom, že podle našich interních zdrojů chystá Apple podporu rozhraní Thunderbolt také pro iOS zařízení, někteří se nám pošklebovali. Nyní je jasné, že k tomu skutečně dojde.

Ne, nemusíte se bát, že by na iPhonu v budoucí verzi přibyla nevzhledná zdířka na konektor Thunderbolt rozhraní. Avšak Apple si nechal nově patentovat mechanismus umožňující připojení Thunderbolt zařízení prostřednictvím redukce k jakémukoliv iOS zařízení. Vysoká přenosová rychlost by přitom měla být zachována a nedegradována (s plnou podporou se však počítá spíše u budoucích verzí iPhone a iPad).

V praxi to znamená, že pohodlně přehrajete film ve FullHD rozlišení z iPhone na Thunderbolt displeji bez sekání nebo budete moci snadno migrovat velké datové objemy během chvilky.

I když technologie Thunderbolt zatím není nijak masově rozšířená, lze očekávat, že se to již brzy změní. Apple investuje významné částky do propagace rozhraní a začleňuje jej prakticky do všech svých nových produktů. Thunderbolt by tak měl být přímou konkurencí USB 3, které však má z historického hlediska prozatím lepší postavení.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar