Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

iPad 3 dostane silnou baterii a lepší displej

Vložil na 3.1.2012 – 12.00 Žádný komentář

Do médií pronikly další nové informace o chystaném tabletu iPad 3, jehož uvedení bychom se měli dočkat zřejmě koncem února letošního roku.

Konkrétně se má jednat o technologii IGZO, která má být o mnoho kvalitnější a přesnější nežli dosavadní IPS. Technologie IGZO ve výsledku umožňuje zobrazit více pixelů na stejné ploše.

Dosud však IGZO žádný z výrobců u tabletů nepoužil. Jednalo by se tak o zcela revoluční krok, jímž by Apple opět zasadil ránu svým konkurentům. Navíc by měl být displej s touto technologií k dispozici také v chystaném telefonu iPhone 5.

Tablet iPad 3 se však dočká ještě jedné inovace, a to mnohem výkonnější baterie. Už ta současná, s kapacitou 6750 mAh, je velice spolehlivá a zajišťuje skutečně dlouhodobý a spolehlivý provoz. Nová baterie by pak měla disponovat kapacitou úctyhodných 14000 mAh, čímž by téměř dvojnásobně překročila i kapacity konkurenčních tabletů s dosud nejvyšší výdrží. Otázkou však zůstává, jak Apple vyřeší problém s hmotností, která by v případě současných technologií byla více než dvojnásobná.

Již za necelé dva měsíce by však mohlo být jasno. Nechme se překvapit.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar