Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

iPad 3: Další spekulace

Vložil na 16.1.2012 – 12.00 2 komentářů

V médiích se objevilo zase několik dalších nových informací o chystaném tabletu iPad 3. Ten by se měl na trhu objevit již v průběhu prvních týdnů března.

Je již takřka jisté, že nový iPad 3 bude představen v den narozenin Steva Jobse (24. února) a do prodeje se dostane pravděpodobně již o týden později, tedy počátkem března.

Také již víme, že by měl být v této nové generaci vybaven čtyřjádrovým procesorem Apple A6. Takřka jistotou je už i nový Retina displej, který však zřejmě nebude, oproti původním předpokladům, vyrábět Sharp. Ten totiž nesplnil blíže nespecifikovaná kritéria vnitřního hodnotícího procesu, podle nějž Apple vybírá jednotlivé dodavatele svých součástek.

Novinkou však je, že nový iPad by měl být skutečně ještě o něco tenčí nežli jeho předchůdce – aktuální iPad 2. Také výdrž by měla být o poznání delší, a to díky výrazně navýšené kapacitě baterie (s ohledem na nasazení energeticky náročného Retina displeje je však otázkou, jestli k nějakému viditelnému navýšení výdrže skutečně dojde).

Zároveň bychom se měli dočkat také plné podpory vysokorychlostního datového připojení LTE (nástupce současného standardu 3G). Bohužel, v českých podmínkách prozatím LTE zřejmě příliš nevyužijeme.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar